ГлавнаяРегистрацияВходПознавательный клуб "12 друзей"
Рабами нас делает нежелание осознать происходящее.
Понедельник, 22.07.2019, 02:20
 
Приветствую Вас Гость | RSS

 
 Главная » 2012 » Ноябрь » 27 » Платформа Відродження та Єднання (Глава 3-3.1 "Головні недоліки демократії по-українськи".)
19:39
Платформа Відродження та Єднання (Глава 3-3.1 "Головні недоліки демократії по-українськи".)
Глава 3. Головні недоліки демократії по-українськи. Або - головна проблема суспільства − відсутність Народовладдя.

    < Це не просто відсутність заявленого в Конституції України верховенства українського Народу в державі. На цей час − це відсутність у простих людей знань, і як наслідок, волі до влади. Якщо б спочатку 90-х років, коли народ був готовий до демократичних перетворень, втілювалися механізми народовладдя, було б все гаразд. За останні роки у людей з’явилося дуже небезпечне для суспільства уявлення, що при владі повинні бути багаті люди. 

На жаль можна констатувати - демократія в Україні відсутня. Це питання не є спірним − наявність чи відсутність Народовладдя визначає існуючий у державі режим. Підтвердженням відсутності демократії є телевізійні програми під назвою «Свобода слова». Свобода слова є атрибутом демократії, тому, багато хто з наших знайомих вважають це явище наявністю демократії. Але насправді це спосіб піару можновладців. При відсутності Народовладдя там не агітують за Народовладдя, яке має бути основою державного устрою, не говорять про розвиток місцевого самоврядування, яке є основним механізмом реалізації демократії. >

     
     3.1. Відповідь на питання про те - «що ж являють собою головні недоліки демократії по-українськи», звучить в першу чергу так:
     Перший головний недолік: всі наші політичні партії, як ті, що при владі, так і ті, що в опозиції, створені не для служіння своєму народу, чи підняттю рівня життя цієї країни. Вони створені по принципу ЗАТ, для служіння та просування вузьких корпоративних інтересів тільки своїх інвесторів. Відповідно такі партії не мають ніякого інтересу в консолідації народу та створенні громадянського суспільства. Бо це заперечує їхнім цілям та стратегії, корпоративним планам.     
    Другий головний недолік: виборці, тобто народ, в нашій країні досі не мають жодної можливості відкликати назад свого депутата (що вже казати про міністра чи президента), якщо той не справляється або ігнорує свої обов’язки перед своїми виборцями. Звісно, так буде й далі доки у нас при владі, як і в опозиції, знаходяться партії -ЗАТ.
     Третій головний недолік: в нашій країні досі не має реального місцевого самоврядування. Те що є - далеке від реального місцевого самоврядування.
Відгадайте загадку: яка найкоротша стаття нинішньої Конституції? Найкоротшою статтею Конституції є стаття про місцеве самоврядування (стаття №7) :
«В Україні визнається та гарантується місцеве самоврядування».
І все…Такий малий текст це – ганьба сама по собі.
    
     Але ж в статті №5 Конституції України сказано про те, що - джерелом влади в Україні є НАРОД, як носій суверенітету (тобто, верховенства влади) в державі - 5 стаття: «Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу».
< Ця стаття не виконується, відсутні механізми її виконання. Участь народу у голосуванні (забезпечення народовладдя згідно з 21 ст. Декларації прав людини) нічого на вирішує, якщо людина обирає на виборах із закритих списків. >   
     Тому на виконання 5-ї статті Конституції України необхідно забезпечити законодавчий механізм РЕАЛЬНОГО НАРДОВЛАДДЯ, коли народ безпосередньо здійснює місцеве самоврядування, а саме: створює місцеві громади, які наділені власними повноваженнями, самостійно вирішують питання місцевого значення, володіють та розпоряджаються комунальними майном і землею, а слуги народу всіх рівнів не лише обиратимуться, а й постійно і жорстко контролюватимуться народом.
Напевно, територіальна громада будь-якого населеного пункту, яка структуризована на місцеві громади (по вулицям, мікрорайонам) має бути колективним суб’єктом  Народовладдя, котрий має мати свій орган - прямого громадського управління, куди увійшли б не тільки політичні партії, а й громадські організації, представники інтелігенції. Він обирався б всім суспільством, а далі сам призначав би виконавців у сферах нинішніх гілок державного управління (Див далі проект ЄЦГР або Будинок Громади).
    
    Що ж дасть поштовх для створення реального громадянського суспільства в Україні? Лише одне - створення в країні реального місцевого самоврядування!
< Реальне місцеве самоврядування − це, перш за все, колективне управління, безпосередня участь членів громад в управлінні справами, надання повноважень на найнижчий рівень громад для самостійного вирішення питань місцевого значення, відповідальність (підзвітність). У нас є можливість використовувати відомі принципи децентралізації влади та субсидіарності, які вироблені Європейською спільнотою, і відповідають чинному законодавству України. >


Реальне місцеве самоврядування має бути обов’язково ефективним, інакше кажучи діяти одночасно в обидва напрямки - не лише як спосіб організованого звернення народу до влади (вчасності до найвищої), щоб вирішити свої проблеми, але і як реальний діалог влади зі своїм народом. Наприклад перед підписанням важливих, проте компромісних міжнародних угод. Ефективне самоврядування має сприяти постійному моніторингу, як народу щодо дій влади, так і владі, стосовно звернень та проблем народу.

< В нормальній громаді не може бути розділення на «Ми» та «Вони». Влада – це похідна від потреб громади, її виконавець. Я кажу про те суспільство (структуру), котре ми створюємо поки що внизу. Якщо говорити про модель місцевої влади, близької до ідеальної, прямий та зворотній зв'язок має працювати постійно. Як в будь-якій нормальній системі управління, наприклад - система автопілот в літаках. Тому я за ієрархію, з котрої має бути ясно, що всі рівні влади, розбавлені Народом, в межах громади постійно спілкуються, тобто йде обмін інформацією. >
   
Наявність ефективного самоврядування має покінчити з фарсом, що зараз зветься «спілкування президента України з народом України». Котре відбувається в режимі так званого телемосту, в запису, або перезапису з 30 хвилинною затримкою, щоб встигнути вирізати все зайве. Та головне, що «спілкується» президент з групками людей, котрих підготували із своїх адміністрацій губернатори.
     Ефективне самоврядування не лише допоможе в розвитку країни та поступовому подоланню основних перешкод на шляху в майбутнє, а й допоможе в ефективній роботі президенту (партії), що не лише називає себе справжнім патріотом на словах, але і є таким насправді по своїй суті.
     Те, що за 20 років жодний президент реально не потурбувався про створення місцевого самоврядування, означає, що всі вони патріотами були лише на словах. Адже у нас як при владі, як і в опозиції знаходяться партії Закриті Акціонерні Товариства, і їм зовсім не потрібно щоб у нас існувала самоврядна громада, котра вже добре відрізняється від просто народу тим, що вона вже є само-організованим політично активним суспільством, яке здатне вимагати від влади або самостійно приймати будь-які політичні рішення. Стосовно того як влаштувати в Україні ефективне місцеве самоврядування йтиметься далі, в окремій главі.

      Що ж робити нам, простим громадянам, щоб реалізувати в нашій країні те, що може щиро називатися - справжнє Народовладдя та реальне місцеве самоврядування ?
      Все просто  - для початку використовувати вже наявні закони Конституції та посилання на інші правові національні та міжнародні акти по самоорганізації!
     І почати з того, що структурувати СУСПІЛЬСТВО - допомогти само-організуватися людям за їх основними інтересами, по формам трудової діяльності, за духовними принципами, за місцем проживання і т.д.
< За місцем проживання може бути створена найбільш велика за чисельністю система самоорганізації населення. Зауважимо, що ні місцеве самоврядування, ні реформа ЖКГ, яка тісно з ним пов’язана, не відбудуться без масового включення громадян в управління справами за місцем проживання. >
 Тільки за наявності структурованості суспільства воля, і інтереси розрізнених особистостей можуть стати Концентрованою Силою. А це значить, що і владою в державі, над тими, хто взяв на себе зобов'язання її добровільно реалізовувати. ( див у другій частині ПВЄ - Територіально-Галузева Стратифікація.)
Категория: Платформа единения | Просмотров: 861 | Добавил: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
 
 
Категории раздела

Поиск

Календарь
«  Ноябрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архив записей

Наш опрос
Оцените наш сайт
Всего ответов: 67

Мы в соц. сетях
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Free counters!

 

© 2019, //club12.at.ua/
Бесплатный хостинг uCoz